Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w KowarachW niedalekiej okolicy Karpacza, u stóp Karkonoszy w pobliskich Kowarach, znajduje się Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Powstał on na terenie znanej fabryki dywanów. W pięknej scenerii parkowego otoczenia prezentowanych jest prawie czterdzieści miniatur zabytków, które ukazują piękno i bogactwo Dolnego Śląska.


Miniatury odtworzone są z niezwykłą starannością i dbałością o detale. Wykonane są na podstawie oryginalnej dokumentacji i zdjęć w skali 1:25, a głównym tworzywem wykorzystywanym do ich budowy jest styrodur. Większość z nich prezentowana jest pod gołym niebem, w otoczeniu wiernie oddającym naturalne położenie zabytków.

 

 

Każdy model posiada tablicę informacyjną, która prePark Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach - Pałac w Wojanowiezentuje historię danej budowli oraz jej położenie na mapie Dolnego Śląska. Zwiedzających oprowadzają po parku przewodnicy, którzy dopełniają przekazywanymi przez siebie informacjami wiadomości na temat historii budynków, ich obecnego stanu oraz historii powstawania poszczególnych modeli.

W Parku prezentowane są modele pałaców, klasztorów, kościołów, starówek miast dolnośląskich, zamków i innych budowli od lat wpisanych w krajobraz Dolnego Śląska. Wśród nich wyróżniają się miniatury zamku Książ, opactwa cysterskiego i bazyliki mniejszej pod wezwaniem Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie. Zwiedzanie parku trwa około jednej godziny. Obsługa parku prezentuje poszczególne modele, a także umożliwia zwiedzenie pracowni modelarskiej, w której modele powstają. Na terenie Parku znajduje się kawiarenka, w której prezentowane są filmy związane z Parkiem oraz punkt sprzedaży pamiątek. Przed wejściem do Parku Miniatur znajduje się duży, bezpłatny parking.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach - Bazylika Mniejsza w Krzeszowie
Park czynny jest codziennie od 9.00 do 18.00. Znajduje się on w Kowarach, na ulicy Zamkowej 9. Dojazd do parku jest wyraźnie oznakowany, aczkolwiek sam wjazd jest nieco zaskakujący, gdyż wjeżdża się na teren fabryki i nic nie zapowiada tego, że za chwilę zostanie się przeniesionym do krainy Liliputów. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 14 zł. Upoważnia on jednocześnie do nabycia z 10% zniżką biletu do Podziemnej Trasy Turystycznej „Sztolnie Kowary”. Bilety ulgowe: dla dzieci do lat 14 - 10 zł, młodzieży w wieku 14 - 18 lat - 11 zł, studenci, seniory i osoby niepełnosprawne: 12 zł. Grupy powyżej 15 osób otrzymują 10% rabatu i bezpłatne wejście dla opiekuna grupy (jednego na 15 osób). Osoby poniżej jednego metra wzrostu wstęp wolny. Parking, toalety, przewodnik i gotografowanie nieodpłatnie.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach - Zamek w Książu
Kontakt do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska:
ul. Zamkowa 9
58-530 Kowary
Tel. 0-75 752-22-42

Wróć

Regulamin  |  Kontakt  |  Cennik  |  Linki  |  Webmastering

valid-xhtml